Dzielimy się dobrym smakiem
Czas dla siebie
Dzielimy się pasjami
Dzielimy się wspólnym czasem
Praktyczne porady domowe

LODÓWKA

Jeśli w lodówce pojawi się nieprzyjemny zapach, wstaw do środka naczynie z octem, talerzyk z ziarenkami kawy lub przekrojone jabłko.

ZMYWARKA

Zanim uruchomisz zmywarkę do naczyń, włóż do koszyczka na sztućce skórkę z wyciśniętej cytryny, a unikniesz nieprzyjemnego zapachu wewnątrz urządzenia.

CHLEBAK

Aby zapobiec tworzeniu się pleśni w pojemniku na pieczywo, trzeba raz w tygodniu umyć go w wodzie z dodatkiem octu. Ocet zabija bakterie.

OKNO

Nie myj okien na mrozie – szkło łatwo pęka przy niskiej temperaturze.

Jeśli ciągle widzisz smugi na umytych oknach, przetrzyj szyby starymi cienkimi rajstopami lub pończochą. Okna będą doskonale wypolerowane.

PIECZYWO

Pieczywo żytnio-pszenne i ciemne dużo szybciej pleśnieje, jeśli jest przechowywane razem w jednym pojemniku lub worku. Dlatego trzymaj je zawsze oddzielnie.

ROŚLINY

Jeśli w ogrodzie ścinasz kwiaty do wazonu, pamiętaj o kilku zasadach. Rozwinięte kwiaty ścina się rano, a te jeszcze w pączkach – dopiero wieczorem. Nigdy nie ścinaj roślin w czasie deszczu ani w samo południe, bo wtedy szybko zwiędną.

Rośliny zaatakowane przez mszyce spryskuj codziennie ostudzonym naparem z liści pokrzywy. Po krótkim czasie insekty znikną.

WINO

Butelki z winem należy przechowywać w pozycji poziomej. Jest to bardzo ważne, ponieważ korek powinien być stale zanurzony w winie, inaczej wysycha i przepuszcza powietrze. Wino trzymane pionowo traci swój bukiet, tak samo zresztą wino przechowywane w lodówce.