Dzielimy się dobrym smakiem
Czas dla siebie
Dzielimy się pasjami
Dzielimy się wspólnym czasem
2–3 tydzień

Dzięki bardzo dobrym warunkom, zapewnionym podczas pierwszego tygodnia życia, pisklęta są dobrze przygotowane do kolejnych 23 tygodni. Będą teraz bardziej towarzyskie i z każdym dniem zauważysz, jak dorastają. Słuchaj swoich piskląt. Kiedy są zadowolone i czują się komfortowo, radośnie piszczą. Natomiast, jeśli warunki nie są dla nich odpowiednie, np. jest im za gorąco, za zimno, ściółka jest wilgotna, są głodne lub spragnione, pisk będzie wysoki, ostry, a jego częstotliwość większa.

Temperatura powinna wynosić 28⁰C. Możesz teraz przesunąć poidełko oraz karmidło dalej od źródła ciepła. Pisklęta będą miały więcej przestrzeni do poruszania się i aktywności. Pozwoli to również na zachowanie większej czystości wody i paszy. Jeśli pisklęta nauczyły się już jeść z karmidełka, możesz również usunąć ręcznik papierowy przykrywający ściółkę.

W tych tygodniach życia piskląt pamiętaj o:

  • Ciągłym dostarczaniu paszy i wody
  • Codziennym czyszczeniu i uzupełnianiu poidełek
  • Dbaniu o czystość i suchość ściółki, ponieważ w ten sposób unikniesz problemów zdrowotnych u piskląt

Najbardziej odpowiednią paszą w tym okresie jest Kurka Naturka Pisklę. Kompletna i zbilansowana pasza dostarcza pisklętom niezbędnych substancji odżywczych, aby mogły wyrosnąć na piękne, zdrowe ptaki. Karmienie z użyciem dodatkowych ziaren czy resztek zmniejsza pobieranie przez pisklęta paszy, co wpływa negatywnie na dostarczanie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, potrzebnych pisklętom do prawidłowego wzrostu i rozwoju.