Dzielimy się dobrym smakiem
Czas dla siebie
Dzielimy się pasjami
Dzielimy się wspólnym czasem
4–8 tydzień

W 4 i 5 tygodniu zauważysz, że twoje pisklęta tracą swój puszysty i krągły wygląd. Powoli znika ich kędzierzawe dolne upierzenie na rzecz piór dojrzałego ptaka. Ich dzwonki i grzebienie będą się stawać coraz większe i zaczną nabierać koloru głębszej czerwieni. Twoje pisklęta potrzebują już mniej ciepła, ponieważ są coraz większe i bardziej zdolne do regulowania temperatury ciała. Obniżaj temperaturę w każdym tygodniu, aż osiągniesz komfortowe dla piskląt 18⁰23⁰C. Dostarczaj im codziennie świeżej wody i zapewnij nieograniczony dostęp do paszy.

Między 6 a 8 tygodniem życia twoje kurczęta będą już znacznie większe i będą potrzebowały więcej przestrzeni do życia. Jeśli są już całkowicie upierzone, możesz wypuszczać je na podwórko w ciągu dnia. To jest czas, w którym należy zacząć myśleć o przeniesieniu kurcząt do stałego miejsca na zewnątrz i zmienić podawaną paszę. Od 6 tygodnia mogą już spożywać Kurkę Naturkę Kurczę.

Kurczęta są już zdolne do swobodnego regulowania temperatury ciała, więc źródło ciepła nie jest już potrzebne. Jeżeli temperatura na zewnątrz jest bardzo niska, należy ciągle utrzymywać 18⁰C.